Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?

Garderoba jest wyjątkowym miejscem w domu, czy mieszkaniu. Każdy marzy o tym, by mieć do swojej dyspozycji piękną i funkcjonalną garderobę. Szczęśliwi posiadacze takiego pomieszczenia stoją przed wyzwaniem zaaranżowania przestrzeni. Czym kierować się podczas urządzania garderoby? Zwróć uwagę na poniższe wskazówki!

Jasna, czy ciemna garderoba? Jaki kolor ścian wybrać?

Do niedawna ciemne kolory ścian były uważane za ekstrawagancję, ale coraz więcej osób docenia eleganckie piękno ciemnych ścian. Efekt bardzo często jest zachwycający! Jedyne, co może być przeszkodą w tego typu aranżacji, jest wielkość garderoby. Ciemne wnętrza optycznie wydają się mniejsze, co w przypadku garderoby może dać niekorzystny efekt.

Jasne ściany wydają się bezpieczniejszym rozwiązaniem. Docenią je przede wszystkim miłośnicy klasyki. Jasne wnętrza są optycznie większe, a do tego sprawiają wrażenie czystych i uporządkowanych. Bałagan w jasnym pomieszczeniu będzie mniej rażący niż w pomieszczeniu ciemnym. Warto jednak pamiętać, że oba rozwiązania mogą być równie świetne.

A kiedy już wybierzesz odpowiedni kolor ścian w garderobie, zamów szafę na wymiar z Komandor.pl. Meble na wymiar to idealne rozwiązanie do garderoby, o czym więcej napiszemy za chwilę.

Aranżacja garderoby: pamiętaj o oświetleniu!

Bardzo często ignorujemy istotną rolę, jaką odgrywa oświetlenie. Bez względu na rodzaj wnętrza, dopasowanie światła jest kluczowe dla ostatecznego efektu. Garderoba nie jest w tym względzie wyjątkiem. Nie warto ograniczać się do zwykłego żyrandola na środku pomieszczenia. Znakomitym dodatkiem będą na przykład taśmy ledowe, które dodatkowo podświetlą wybrane elementy aranżacji. Wspaniale wyglądają dodatkowo podświetlone szafy. Dzięki dużej ilości jasnego oświetlenia pomieszczenie staje się przytulniejsze i optycznie wygląda na większe.

Funkcjonalne i piękne meble do garderoby

Meble na wymiar to najlepsze rozwiązanie w przypadku wielu pomieszczeń, w tym garderoby. Szafa na wymiar może idealnie dopasować się do pomieszczenia każdego rozmiaru i kształtu. Dopasowane, starannie zaprojektowane meble nadają pomieszczeniu estetyki i luksusu. W dodatku są znakomitym sposobem na wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni. W garderobie meble na wymiar będą niezastąpione.

Pozostaje pytanie, jaki fason mebli będzie najlepszy? Najwięcej możliwości aranżacyjnych dają nam jasne ściany. Tutaj świetnie będą pasowały zarówno jasne, jak i ciemne meble. Na topie od zawsze są motywy drewniane, które w dobrej aranżacji oferują ponadczasowy efekt. Wielbiciele nowoczesnych wnętrz docenią meble w stylu loftowym, które cechują się prostotą i ciemnymi kolorami. Przeciwieństwo do tego stanowią równie nowoczesne, ale łagodniejsze meble białe. Świetnie sprawdzają się również meble z elementami szklanymi.

Ciekawe pomysły i mnóstwo inspiracji znajdziesz na stronie Komandor.pl. Przykłady aranżacji pozwolą Ci ocenić, który z Twoich pomysłów ma szansę się sprawdzić, a który warto zmodyfikować. Ty również możesz mieć zachwycającą garderobę w swoim domu i niekoniecznie musisz wydawać mnóstwo pieniędzy. Najważniejszy jest pomysł i perfekcyjne wykonanie!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *