Nieruchomości

Mieszkania na obrzeżach Warszawy – przegląd dzielnic i inwestycji

Mieszkania na obrzeżach Warszawy – przegląd dzielnic i inwestycji

Warszawa to miasto, w którym ceny mieszkań są najdroższe w całej Polsce – oferta jest jednak bardzo zróżnicowana, by każdy mógł znaleźć swoje miejsce, odpowiednie dla potrzeb oraz budżetu. Jej sercem jest Śródmieście, ale wiele osób decyduje się na mieszkanie na obrzeżach, w dzielnicach oddalonych od centrum, które mają także liczne zalety. Wybraliśmy kilka ciekawych inwestycji – oto nasz TOP 3.

Mieszkania Ursus – Osiedle Ligia II etap

W samym sercu Ursusa uwagę zwraca drugi etap inwestycji Osiedle Ligia przy ul. Kolorowej. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne, oryginalny design oraz wysoka jakość materiałów w pełni zadowolą przyszłych mieszkańców. Poza tym miejsce jest dobrze skomunikowane z centrum, dlatego będzie odpowiednie zarówno dla osób dojeżdżających do pracy, jak i dla rodzin z dziećmi czy seniorów, którzy poszukują spokoju i zieleni. Mieszkania w Ursusie pozwolą uciec od zgiełku i hałasu.

Budynek o dwukolorowej elewacji z elementami cegły klinkierowej ma nowoczesny charakter i wyróżnia się na tle innych inwestycji. Wyróżnia go także częściowo otwarte patio oraz stylowe elementy małej architektury krajobrazu. Dostępne są mieszkania o różnym metrażu, lokale na parterze posiadają też ogródki, a na wyższych kondygnacjach – balkony.

Wawer – zieleń, spokój i cisza

Atrakcyjnym miejscem do zamieszkania może być też dzielnica Wawer. Jej zaletą jest dużo terenów zieleni oraz cisza i spokój, mimo że jest to dzielnica oddalona od centrum miasta około 20 km. Dla osób, które wolą mieszkać bliżej centrum, lepszym wyborem będą mieszkania w Ursusie czy na Bemowie.

Zielone Płuca Warszawy przyciągają jednak wielu chętnych – głównie osoby pracujące zdalnie, rodziny z małymi dziećmi, seniorów oraz osoby prowadzące aktywne styl życia. Brak tłoku, cisza, spokój, mała gęstość zaludnienia i niska zabudowa wyróżniają Wawer. Ceny nieruchomości są atrakcyjne ze względu na odległość, ale jest to również idealne miejsce dla dzieci oraz osób pracujących w trybie home office, którzy nie muszą codziennie dojeżdżać do pracy.

Mieszkania Profbud na Ursynowie

Osiedle Zakątek Cybisa znajduje się w sercu Ursynowa, od lat popularnej dzielnicy ze względu na tereny zieleni. To dobry wybór dla osób aktywnych zawodowo i fizycznie, którzy cenią spokój, zieleń, ale i przestrzeń. Mieszkania na Ursynowie z oferty Profbud doskonale wpisują się w miejską architekturę.

Świetne skomunikowanie, funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanych metrażach, w pełni przemyślany projekt, wewnętrzny i pełen zieleni dziedziniec oraz kreatywny plac zabaw to tylko kilka zalet prezentowanej inwestycji.

Wiele osób doceni też dostęp do placówek szkolno-wychowawczych, poczucie bezpieczeństwa, dobrą komunikację z centrum dzięki kilku stacjom metra, świetnie rozwiniętą infrastrukturę oraz bliskość Lasu Kabackiego i ścieżek rowerowych. Las Kabacki nie jest zwykłym parkiem, lecz rezerwatem krajobrazowym – to również doskonałe miejsce do rodzinnych spacerów czy biegania.

Similar Posts