Dom i Ogród

Sypialnia na wymiar. Dlaczego warto?

Sypialnia na wymiar. Dlaczego warto?

Sypialnia na wymiar to najlepszy sposób na urządzenie strefy nocnego wypoczynku, z której będziemy zadowoleni w stu procentach. Dlaczego warto zainwestować w meble do sypialni wykonane na miarę? Oto ich najważniejsze atuty!

1. Sypialnia na duży i mały metraż

Całkowicie spersonalizowana sypialnia gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni. Jest to jej najważniejsza zaleta. Niezależnie od tego, czy dysponujemy skromnym metrażem, czy miejsca mamy tak dużo, że nie wiemy, co z nim zrobić, meble na wymiar pozwolą nam zagospodarować każdy kąt, wykorzystując każdy centymetr.

To rozwiązanie, które znakomicie sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach nieustawnych. Zamówienie mebli na miarę warto rozważyć w szczególności wtedy, gdy w sypialni mamy skosy, ścianki kolankowe, wnęki lub uskoki, które zmniejszają powierzchnię użytkową pomieszczenia. Szafa w zabudowie przekształci skos w praktyczną strefę przechowywania. Jej dolne półki posłużą nam za schowek na pościel albo buty, na wyższych, płytszych półkach będziemy mogli z kolei przechowywać sezonowe dekoracje lub rzadziej używane drobne akcesoria. Nieporęczna wnęka, do której wstawimy witrynę wykonaną na wymiar, stanie się piękną ekspozycją przedmiotów kolekcjonerskich bądź biblioteczką na ukochane książki.

2. Sypialnia w pełni funkcjonalna

Kolejny ważny atut mebli na wymiar stanowi ich funkcjonalność. Najważniejszą rolą sypialni jest, rzecz jasna, stworzenie komfortowych warunków do nocnego odpoczynku i relaksu przed snem. Niemniej jednak pomieszczenie to może pełnić także inne funkcje.

W większości mieszkań sypialnia jest zarazem strefą przechowywania i garderobą. W sypialnianych szafach trzymamy bieliznę, odzież i przedmioty osobiste potrzebne na co dzień, jak również rzeczy wykorzystywane tylko od czasu do czasu – zapasowe kołdry i poduszki, koce, walizki czy sprzęt turystyczny. Meble na wymiar pomieszczą wszystko. Ponieważ sami zdecydujemy o liczbie oraz rozmieszczeniu półek i szuflad, przestrzeń do przechowywania będzie całkowicie zindywidualizowana.

Potrzebne nam szafki nocne w rozmiarze XXL z większą liczbą szufladek? A może szafa z wysuwanymi koszami lub wyjmowanym siedziskiem? Projektant w sklepie meblowym przygotuje dla nas plan sypialni w pełni praktycznej. W małym pomieszczeniu warto rozważyć zainstalowanie wysokiej zabudowy nad łóżkiem, dzięki której zyskamy więcej miejsca na przechowywanie niezbędnych akcesoriów. W przestronnym wnętrzu można natomiast urządzić garderobę. Zamiast szafy świetnie sprawdzą się półki na wymiar i drążki na wieszaki, które ukryjemy za dekoracyjną ścianką działową postawioną na przykład za wezgłowiem łóżka. W ten sposób rozbudujemy strefę przechowywania, jednocześnie ograniczając nieco część sypialnianą, która zyska na przytulności.

3. Sypialnia w najlepszym guście

Meble na wymiar do sypialni mają jeszcze jedną istotną zaletę: idealnie odpowiadają zróżnicowanym gustom. Oznacza to możliwość opracowania własnej koncepcji wystroju sypialni od podstaw. Samodzielnie dopasowujemy rozmiary oraz kształty mebli i wybieramy surowce użyte do ich wykonania, rodzaje oklein oraz kolory. Jeśli mamy swój ulubiony styl aranżacji wnętrz, z pomocą projektanta możemy stworzyć wystrój wiernie oddający jego ducha.

Sypialnia wykonana na wymiar spełni naszego oczekiwania niezależnie od tego, czy planujemy odtworzyć z katalogu wnętrzarskiego luksusowe łóżko king size w stylu glamour, czy pociąga nas prostota i surowość mebli industrialnych, ale nie mamy jeszcze wyklarowanej wizji. Projektant wykona trójwymiarową wizualizację wnętrza w programie graficznym. Dzięki temu upewnimy się, że ostateczny efekt jego pracy będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy.

Potrzebujemy mebli, które zazwyczaj nie są dostępne w kolekcjach dedykowanych do sypialni, takich jak np. stolik RTV lub szafka pod akwarium? Projektant poradzi sobie i z tym zadaniem. Sypialnia na wymiar to optymalne rozwiązanie dla osób wymagających, kreatywnych i stawiających na nowoczesność oraz funkcjonalność.

Similar Posts