Porady

Znicze szklane w kształcie choinek. Udekoruj grobowiec na Święta

Znicze szklane w kształcie choinek. Udekoruj grobowiec na Święta

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z rodziną. W tym okresie nie możemy zapomnieć jednak o tych, których już z nami nie ma. Wizyta na cmentarzu jest w tym czasie niepisanym obowiązkiem dla milionów polaków i polek. Co zrobić, by rodzinny grób wyglądał w święta inaczej niż każdego innego dnia?

Jakie znicze są najpopularniejsze w święta?

Klasyczne znicze szklane (zob. https://zniczefenix.pl/znicze-szklane/) są popularne przez cały rok, ale w Boże Narodzenie cmentarz świeci się kolorowym blaskiem zniczy w kształcie bombek i choinek. Zapewniają one niepowtarzalny klimat i swoim kształtem podkreślają ten radosny dla nas czas. Ich stosowanie stało się popularne kilka lat temu i każdego roku zyskuje coraz większą popularność. Trudno się temu dziwić, tak przyozdobiony grób wygląda pięknie!

Znicze bożonarodzeniowe kupić można właściwie w każdym sklepie. W okresie przedświątecznym kupimy je w nieco wyższej cenie, ale nie przeszkadza nam to w ich zakupie. Święta Bożego Narodzenia są przecież tylko jeden raz w roku i ważne, by w tym czasie ładnie ozdobić rodzinny grób, wykorzystując między innymi świąteczne znicze.

Warto pamiętać, że ładny kształt i kolor znicza to nie wszystko. Tak naprawdę najważniejszy jest wkład, który powinien świecić przez kilka dni. W sklepach dostać można specjalne wkłady do zniczy, które charakteryzują się bardzo powolnym procesem spalania. Ich wykorzystanie w zniczach świątecznych sprawi, że będą wyglądać pięknie przez przynajmniej kilka dni. Nie każdy ma przecież czas, by odwiedzać cmentarze każdego dnia. To właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego wkładu do zniczy. Pamiętajmy, że gotowe zestawy zawierają przeważnie wkład niewielkich rozmiarów, który wytrzyma najwyżej 12 godzin!

Co oprócz zniczy na grób w święta?

Każdy grób w święta zasługuje na wyjątkowe ozdoby. Odwiedzając cmentarze w tym czasie, da się zauważyć sporą ilość ozdób w kształcie choinek, które dostać można w każdym większym sklepie. Takie ozdoby w połączeniu ze zniczami w kształcie bombek zapewniają piękny efekty.

Zamiast kupować gotowe ozdoby, można wykonać je własnoręcznie. Wystarczy wykorzystać kilka bombek choinkowych i zdobyć parę gałązek drzewa iglastego. Z powodzeniem możemy wykorzystać świerka lub jodłę, które pięknie wyglądają nie tylko w pokoju, ale też na cmentarzu. Ozdoby przygotowane w ten sposób wyglądają bardzo dobrze i w połączeniu ze zniczami w kształcie choinek stwarzają na cmentarzu prawdziwą magię świąt.

 

Similar Posts