Dom i Ogród

Drzewko przed dom – 3 korzyści z oryginalnego prezentu

Początek nowego etapu w życiu to okazja, by świętować wraz z rodziną i znajomymi. Niezależnie od tego, czy jest to ślub, narodziny dziecka, czy wybudowanie nowego domu, zawsze na początku imprezy okolicznościowej pojawiają się prezenty. Zastanawiając się, jaką niespodziankę sprawić jubilatom warto przypomnieć sobie stare powiedzenie – gospodarz powinien zbudować dom, mieć syna i zasadzić drzewko. Na tę ostatnią czynność możemy mieć wpływ – młoda sadzonka jako prezent na nowy dom będzie oryginalnym pomysłem i na pewno ucieszy gospodarzy. Dlaczego warto wybrać właśnie taki upominek?

  1. Co kupić na nowy dom?

  2. Drzewo jako symbol

  3. Jak wybrać najlepszy prezent?

Co kupić na nowy dom?

Budowa nowego domu to zawsze wielkie wydarzenie w życiu każdej rodziny. Planując zakup prezentu dla szczęśliwych właścicieli gospodarstwa powinniśmy zastanowić się, czy warto kupować jakąś ozdobę, czy lepiej zainwestować w coś praktycznego. W tym drugim przypadku, by uniknąć zdublowania upominków, a jednocześnie wykazać się oryginalnością podaruj drzewko posiadaczom nowego domu, będzie to niezwykle ciekawym rozwiązaniem. Zasadzone w okresie, gdy została zakończona budowa będzie wzrastało wraz dojrzewaniem i rozwojem rodziny, osłaniając cieniem przydomowy ogródek. Odpowiednio pielęgnowane przetrwa na pewno dłużej, niż większość innych prezentów, które otrzymali z okazji budowy domu gospodarze.

Drzewo jako symbol

Wręczając gospodarzom drzewko jako prezent na nowy dom (https://podarujdrzewko.pl/okazje/nowy-dom/) podkreślamy jego symbolikę. Drzewa od zawsze były symbolem odradzania się, ze względu na całoroczny cykl wegetacji. Z tego powodu w wielu religiach stało się ono przedstawieniem centrum wszechświata, ośrodka, wokół którego skupia się cała Ziemia. Stanowi ono centralny obiekt bardzo wielu wierzeń i przedmiot kultu starożytnych ludów. Również w religii chrześcijańskiej spotykamy Drzewo Życia i Drzewo Wiadomości Dobrego i Złego. Ale jest to także symbol człowieka doskonałego, połączenie najlepszych zalet pierwiastka męskiego i żeńskiego. Jeśli więc zastanawiamy się, co kupić na nowy dom, drzewko będzie prezentem praktycznym, a jednocześnie nosicielem mistycznej symboliki.

Jak wybrać najlepszy prezent?

Planując zakup drzewek jako prezenty na nowy dom zadbajmy o to, by spełniły one swoją rolę i stały się wizytówką gospodarstwa. Dlatego warto kupić je w sklepie, który zagwarantuje, iż otrzymamy starannie wyselekcjonowaną roślinkę najwyższej jakości. Jeśli jeszcze do tego dołączony będzie specjalny zestaw do sadzenia drzewek, dzięki któremu każdy bez problemu będzie mógł ozdobić działkę efektowną rośliną, nasz pomysł na prezent z pewnością zachwyci gospodarzy i sprawi im niekłamaną radość.

Similar Posts