Dom i Ogród

Salon w totalnym geometryzmie. Poznaj aranżację, która zdobywa wielu zwolenników

Salon w totalnym geometryzmie. Poznaj aranżację, która zdobywa wielu zwolenników

Geometryzm kojarzy się z geometrią, na szczęście nie musicie się obawiać, jego zasady są zdecydowanie łatwiejsze niż geometrii, która zresztą do teraz niezbyt dobrze nam się kojarzy. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, ciekawym pomysły na aranżacje salonu w tym stylu. Już teraz zdradzimy Wam, że należy pamiętać o wyborze dodatków, wśród których doskonale sprawdzą się ramki na zdjęcia prostokątne.

Prosto, stylowo i elegancko – poznaj geometryzm

Cóż kryje się pod słowem „geometryzm”? Oczywiście aranżacja pomieszczenia w stylu, który jest nieco eklektyczny, odrobinę surowy, ale na pewno bardzo stylowy. Konieczne stosowanie jest elementów o prostych i bardzo regularnych kształtach, gdzie mocna linie i duże obramowania są widoczne. Jest on zupełnym przeciwieństwem abstrakcji. To co również jest bardzo ważne, to fakt, że należy pamiętać o odpowiedniej kolorystyce, która można być oparta na kontraście, ale również monochromatyzmie. Pamiętajcie, aby zachować umiar, bo jest on bardzo ważny. Tyle w teorii, przejdźmy teraz to praktyki.

Jak przygotować ściany, aby prezentowały się geometrycznie?

Na samym początku pamiętajcie, aby absolutnie zrezygnować z kamienia dekoracyjnego, choć jest on ciekawym rozwiązanie, to w ten stylistyce absolutnie się nie sprawdza. Zdecydowanie lepiej postawić na winylową tapetę w paski bądź też w kratę. Nie jest ona droga, a zachwyca swą trwałością, ale też odpornością na uszkodzenia. Dobrym wyborem jest też pomalowanie ścian, ale nie na jeden kolor, lecz najlepiej, aby każda ściana się od siebie różniła. Możecie np. wybrać farby w kolorze, jasnoszarym, srebrzystym i ciemnoszarym, bądź stalowym. Należy unikać brązów. Pamiętajcie też, aby sufit w salonie był biały, gdyż nada to aranżacji lekkości i nie przytłoczy jej. Niezależnie jakiej wielkości macie pokój, takie rozwiązanie doskonale się sprawdzi.

Czas na meble!

Czas najwyższy pomyśleć o meblach. Tutaj powinien panować minimalizm i doza surowości. Zatem zapomnijcie o fotelach uszakach i szezlongach i postawcie na proste narożniki oraz klasyczne drewniane krzesła jednak pomalowane na biało. Teraz należy także wybrać miejsce do przechowywania. W tym przypadku można pozwolić sobie na zdecydowanie więcej. Warto zdecydować się na meblościanki, bądź też meble modułowe, które bardzo łatwo dobrać do kubatury pomieszczenia. Pamiętajcie, aby zwrócić uwagę na posadowienie, najlepiej wybierać meble masywnie osadzone bez żadnych płoz czy też linearnych nóżek. Oczywiście w salonie nie może też zabraknąć stolika. Ten kwadratowy bądź też z prostokątnym blatem doskonale się sprawdzi. Również kolorystyka ma znaczenie. W tym przypadku należy kierować się zasadą jednolitości. Najlepiej wybrać białe, albo czarne wybarwienie. Absolutnie należy unikać drewna bądź też frontów imitujących drewno, gdzie widoczny jest jego rysunek.

Dekoracje – to lubimy!

Już teraz możemy przejść do dekorowania salonu. Oczywiście należy zdecydować się na ramki na zdjęcia prostokątne, które warto postawić na blacie bądź też zawiesić. Ciekawym pomysłem może być wykonanie całej ściany w ramkach prostokątnych. Co ciekawe, nie trzeba wcale w nich umieszczać fotografii, lecz można postawić na plakaty z figurami geometrycznymi, bądź też ze zwykłymi białymi kartkami. Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć to oczywiście wazony i świeczki, ale tylko i wyłącznie wtedy gdy są kwadratowe bądź też prostokątne. Koniecznie zrezygnujcie z latarenek. Warto również pomyśleć o oświetleniu. Umieściliśmy umyślnie w dekoracjach, bo poza swoją funkcją ma także pełnić rolę ozdoby. Zatem rekomendujemy wam kwadratowe plafony, ewentualnie ledowe oświetlenie w kwadratowej obudowie. Znaczenie ma także barwa światła, która powinna być zimna. Jedynym akcentem, który doda wnętrzu przytulności mogą być poduszki, ale w poszewkach jednokolorowych, oczywiście utrzymanych w stonowanych barwach.

Styl geometryczny w salonie spodoba się każdej osobie, która preferuje aranżację na najwyższym poziomie i lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Zatem koniecznie skorzystajcie z naszych pomysłów i stwórzcie wnętrze na miarę XXI wieku.

Similar Posts