Porady

Styrobeton – nowoczesna mieszanka do każdej budowy!

Styrobeton – nowoczesna mieszanka do każdej budowy!

Wszystkie rozwiązania, które przyspieszają ukończenie budowy lub przyczyniają się do wytrzymałej i prostej w budowie konstrukcji, są na wagę złota! Dowiedz się, czym jest styrobeton i jakie zalety ma ta coraz bardziej popularna mieszanka!

 

Styrobeton co to jest?

Nazwa nasuwa dobre skojarzenie, że styrobeton to połączenie styropianu z cementem. Dodatkowy składnik to woda i substancja wiążąca. To nowoczesne rozwiązanie używane jest jako struktura termoizolacyjna, a ze względu na wiele pozytywnych właściwości, styrobeton z powodzeniem wykorzystywany jest w budowie domów, a także większych budynków fabrycznych. 

 

Styrobeton zalety

Mieszanka styropianu z cementem okazuje się mieć wiele zalet, które wiążą się nie tylko z komfortem budowy, ale przede wszystkim bezpieczeństwem przyszłych mieszkańców lub pracowników powstającego budynku. Oto kilka z pozytywnych właściwości styrobetonu:

  • Lekki beton nie przepuszcza wody, jest odporny na działanie wilgoci i powstawanie pleśni.
  • Doskonale przewodzi i zachowuje ciepło.
  • Styrobeton to tworzywo, które się nie pali. To jeden z najbezpieczniejszych elementów konstrukcji.
  • Chociaż waży niewiele, styrobeton jest bardzo odporny i wytrzymały.
  • Beton lekki jest mieszanką ekologiczną i bezpieczną dla człowieka, ponieważ wykorzystuje odpadki ze styropianu i nie emituje toksycznych substancji do otoczenia. 
  • Styrobeton to oszczędność pieniędzy i miejsca.

Nic dziwnego, że to ekologiczne rozwiązanie zyskuje coraz większe zainteresowanie na rynku akcesoriów budowlanych. 

 

Beton lekki jak go wykorzystać?

Zastosowanie styrobetonu to między innymi ocieplanie pomieszczeń, zarówno podłóg, jak i ścian. Mieszankę bardzo często wykorzystuje się również do izolacji stropu czy wypełnienia powierzchni, które wymagają izolacji.Styrobeton z powodzeniem można wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. To oszczędność pieniędzy, energii cieplnej i miejsca na terenie budowy, ponieważ styrobeton nie generuje odpadków i nie wymaga magazynowania materiałów. Chociaż beton lekki pełni zupełnie inne funkcje, niż twardy beton wysokiej jakości, którego używamy do konstrukcji ścian nośnych, to również warto z niego korzystać. 

Similar Posts