Porady

Farba z brokatem – oryginalnie i z pomysłem!

Farba z brokatem – oryginalnie i z pomysłem!

Malowanie ścian farbą to świetny sposób na trwałe i estetyczne ścian w całym domu. Szeroki wybór rodzajów i fasonów umożliwia trwałe pomalowanie również ścian w kuchni lub łazience! Dowiedz się, jak wykorzystać farby z brokatem, by ściany w Twoim domu prezentowały się pięknie! 

Gotowe farby z brokatem

Farby z domieszką brokatu dostępne są pod postacią farb strukturalnych, lateksowych oraz dekoracyjnych. Można zakładać, że farbę z brokatem dostaniemy w niemal wszystkich rodzajach. Takie rozwiązanie z pewnością nada wnętrzu oryginalnego wyglądu i ożywi każde pomieszczenie! Warto wziąć pod uwagę, że brokatowe farby rzucają się w oczy, dlatego lepiej stosować je na jednej lub dwóch ścianach w pokoju, by nie przesadzić. W przeciwnym razie zamiast oryginalnego wnętrza, ale w dobrym guście, osiągniemy tandetny efekt, który będzie gryzł się z każdym rodzajem mebli. 

Brokat do farb jak działa?

Brokatowy pigment bardzo często można kupić osobno lub w zestawie z farbą, jednak do samodzielnego wymieszania. Takie rozwiązanie pozwala na samodzielne zadecydowanie o mocy pigmentu i pozwala zestawić z brokatem dowolny kolor farby. Warto mieć na uwadze, że brokat z farbą trzeba bardzo dokładnie wymieszać, najlepiej dodatkowo przed każdym nałożeniem farby na ścianę, żeby błysk był rozmieszczony równomiernie i prezentował się estetycznie. Chociaż brokat będzie prezentował się jednakowo pięknie ze wszystkimi kolorami (zwłaszcza że możesz dobrać odcień brokatu), to najlepszą widoczność błysku gwarantują ciemne kolory. Brokatowy połysk jest na nich najbardziej widoczny. 

Czy farba z brokatem różni się od zwykłej? 

Farba brokatowa na pewno wymaga większej precyzji w mieszaniu i nakładaniu jej na powierzchnię, jednak poza dodatkiem brokatu jest to ten sam rodzaj farby, który byś wybrał bez dodatku pigmentu. Producenci polecają korzystanie z pędzla, zamiast wałka, by dobrze rozprowadzić kolor na ścianie. Powierzchnia, którą będziesz malował, musi być odpowiednio przygotowana: gładka i pozbawiona zanieczyszczeń. Decydując się na ten rodzaj farby, musimy również wziąć pod uwagę, że będzie ona sporo droższa od wersji standardowej. 

Farba z brokatem ożywi każde pomieszczenie i może być ozdobą nie tylko dla pokojów dziecięcych. Umiejętne połączenie brokatu z kolorem i dostosowanie ich do wystroju wnętrza może również stanowić ozdobę sypialni dorosłych bądź salonu. Dobrze nałożona farba z brokatem zapewni trwały i imponujący efekt. Możesz być pewien, że nie znudzi Ci się przez długi czas! 

Similar Posts