Porady

Wanna akrylowa – czy to dobry wybór?

Wanna akrylowa – czy to dobry wybór?

Wanna akrylowa przez wielu uważana jest za element dobrego i gustownego wyposażenia łazienki, zwłaszcza gdy interesują nas oryginalne kształty. Dowiedz się, jakie są wady i zalety wanny tego typu i czy warto mieć ją w swojej łazience!

 

Wanna akrylowa cechy

Wykonana z akrylu wanna jest znana w przemyśle już od wczesnych lat 50, a wynaleziono ją w Australii. Akryl to tworzywo elastyczne, o gładkiej, przyjemnej w dotyku powierzchni, która doskonale utrzymuje ciepło, zachowując przyjazną temperaturę, nawet jeśli z niej akurat nie korzystamy. Wygodne użytkowanie i montaż, a także komfortowe czyszczenie to tylko niektóre z zalet wanien akrylowych. Nie są jednak one pozbawione wad, ponieważ akryl jest również tworzywem delikatnym. 

 

Wady i zalety wanny akrylowej

Chociaż wanna akrylowa w Polsce to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, nie jest ona pozbawiona cech, które mogą być uciążliwe, zwłaszcza dla nieuważnych użytkowników:

  • Gładka powierzchnia akrylowa jest mało odporna na zarysowania, dlatego należy uważać zwłaszcza podczas dokładnego czyszczenia.
  • Mycie wanny akrylowej wymaga specjalnych środków przeznaczonych do akrylu i wyłącznie delikatnych ściereczek.
  • Akryl nie jest również odporny na wysokie temperatury, co w praktyce oznacza, że wanna akrylowa może zostać uszkodzona przez przypalenie papierosem lub prostownicą.

Na szczęście wanna z akrylu posiada również wiele zalet, nie bez powodu tak dobrze przyjęła się na rynku:

  • Wanna akrylowa niewiele waży, co czyni ją łatwą w montowaniu i wygodną.
  • Mimo delikatności akryl dość dobrze się czyści.
  • Przyjemne w dotyku wanny akrylowe zawsze mają przyjemną temperaturę.
  • Wanny z akrylu są jednymi z najbardziej higienicznych przedmiotów w możliwym wyposażeniu łazienki.
  • Ponadto niewielkie uszkodzenia można usunąć papierem ściernym i odrobiną akrylu.

 

Wanna akrylowa cena

Koszt wanny akrylowej zależy od jej wielkości i złożoności designu. Najtańsze wanny akrylowe można dostać już za kilkaset złotych. Dopracowane egzemplarze o bardziej wymyślnym kształcie lub z nietypowymi elementami będą kosztowały od 3 tysięcy wzwyż. Dodatkowo trzeba uważać na krążące na rynku podróbki, które pojawiły się wraz ze wzrostem popularności tego typu armatury. Wanna z imitacji akrylu będzie wyjątkowo nietrwała i szybko będzie trzeba wymienić ją na nową. 

Similar Posts