Szukanie prezentów należy do najtrudniejszych zadań towarzyskich, zwłaszcza że okazji do kupowania prezentów jest tak wiele! Jedną z nich jest przeprowadzka na nowe mieszkanie. Dowiedz się, co kupić! 

Praktyczny prezent na parapetówkę

Zakup mieszkania wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego zwykle zostaje mniej pieniędzy na drobne elementy wyposażenia domu, takie jak garnki czy pościel. Jeżeli jesteś przyjacielem osoby, bądź pary, która kupiła nowe mieszkanie, z pewnością wiesz, czego im brakuje. Do praktycznych prezentów zaliczyć można: 

– Zestaw sztućców. To coś, co często się gubi i czego ciągle brakuje, zwłaszcza podczas większych imprez.

– Szklanki, kieliszki i kufle. Przedmioty w domu najbardziej narażone na zniszczenie. Klasyczny zestaw kieliszków do wina lub szklanek do soków na pewno zostanie przyjęty z wdzięcznością.

– Pościel. Dobrej jakości, delikatny komplet pościeli zawsze będzie mile widziany. 

Jaki prezent kupić na parapetówkę?

Czasami nowe mieszkanie jest w pełni urządzone, a szczęśliwi posiadacze nie potrzebują niczego nowego. Nie wypada jednak pojawić się bez prezentu. Świetnie się sprawdzą: 

– Różnego rodzaju alkohole, zwłaszcza te w ładnych butelkach. Zadbaj o to, by trunek trafiał w gusta osób, którym chcesz go podarować. Z okazji przeprowadzki na nowe mieszkanie warto skusić się na coś mniej typowego. Zwróć również uwagę, by kupowany przez Ciebie alkohol był dobrej jakości.

– Alternatywą dla alkoholu mogą być kwiaty. Z reguły podobają się one wszystkim, ale mając na uwadze wystrój mieszkania, zdecyduj się na średnich rozmiarów kwiat doniczkowy, który nie zajmie połowy salonu, rosnąc jak szalony. – Spersonalizowany prezent. 

Najlepszy prezent na nowe mieszkanie

Zwykle bywa tak, że parapetówka jest świetną okazją do miłego spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Jeśli dostałeś zaproszenie, to prawdopodobnie właściciele nowego mieszkania liczą głównie na Twoją obecność, nie wymyślny i drogi prezent. Od tego przecież są wesela! Z pewnością jednak ucieszą się, gdy coś im podarujesz. Oto kilka cech, jakie powinien mieć idealny drobiazg na nowy dom: 

– Dyskretny, by nie zaburzał wystroju mieszkania.

– Gustowny. Nie chodzi o cenę, a unikanie przedmiotów, które wyglądają po prostu źle lub są tandetne i niefunkcjonalne.

– Dobrej jakości. Lepiej kupić coś mniejszego, co się spodoba i przyda niż kilka rzeczy, które za chwilę się zepsują lub będą wyglądały tak źle, że zamiast cieszyć oczy domowników, będą zapełniały dno szafy.

Kluczem dobrych prezentów jest umiejętne słuchanie. Rozmowy z przyjaciółmi, do których wybierasz się na parapetówkę, mogą być kopalnią pomysłów, a na pewno dobrą podpowiedzią! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close