Porady

Prezent na nowe mieszkanie, jaki będzie najlepszy?

Prezent na nowe mieszkanie, jaki będzie najlepszy?

Szukanie prezentów należy do najtrudniejszych zadań towarzyskich, zwłaszcza że okazji do kupowania prezentów jest tak wiele! Jedną z nich jest przeprowadzka na nowe mieszkanie. Dowiedz się, co kupić! 

Praktyczny prezent na parapetówkę

Zakup mieszkania wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego zwykle zostaje mniej pieniędzy na drobne elementy wyposażenia domu, takie jak garnki czy pościel. Jeżeli jesteś przyjacielem osoby, bądź pary, która kupiła nowe mieszkanie, z pewnością wiesz, czego im brakuje. Do praktycznych prezentów zaliczyć można: 

– Zestaw sztućców. To coś, co często się gubi i czego ciągle brakuje, zwłaszcza podczas większych imprez.

– Szklanki, kieliszki i kufle. Przedmioty w domu najbardziej narażone na zniszczenie. Klasyczny zestaw kieliszków do wina lub szklanek do soków na pewno zostanie przyjęty z wdzięcznością.

– Pościel. Dobrej jakości, delikatny komplet pościeli zawsze będzie mile widziany. 

Jaki prezent kupić na parapetówkę?

Czasami nowe mieszkanie jest w pełni urządzone, a szczęśliwi posiadacze nie potrzebują niczego nowego. Nie wypada jednak pojawić się bez prezentu. Świetnie się sprawdzą: 

– Różnego rodzaju alkohole, zwłaszcza te w ładnych butelkach. Zadbaj o to, by trunek trafiał w gusta osób, którym chcesz go podarować. Z okazji przeprowadzki na nowe mieszkanie warto skusić się na coś mniej typowego. Zwróć również uwagę, by kupowany przez Ciebie alkohol był dobrej jakości.

– Alternatywą dla alkoholu mogą być kwiaty. Z reguły podobają się one wszystkim, ale mając na uwadze wystrój mieszkania, zdecyduj się na średnich rozmiarów kwiat doniczkowy, który nie zajmie połowy salonu, rosnąc jak szalony. – Spersonalizowany prezent. 

Najlepszy prezent na nowe mieszkanie

Zwykle bywa tak, że parapetówka jest świetną okazją do miłego spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Jeśli dostałeś zaproszenie, to prawdopodobnie właściciele nowego mieszkania liczą głównie na Twoją obecność, nie wymyślny i drogi prezent. Od tego przecież są wesela! Z pewnością jednak ucieszą się, gdy coś im podarujesz. Oto kilka cech, jakie powinien mieć idealny drobiazg na nowy dom: 

– Dyskretny, by nie zaburzał wystroju mieszkania.

– Gustowny. Nie chodzi o cenę, a unikanie przedmiotów, które wyglądają po prostu źle lub są tandetne i niefunkcjonalne.

– Dobrej jakości. Lepiej kupić coś mniejszego, co się spodoba i przyda niż kilka rzeczy, które za chwilę się zepsują lub będą wyglądały tak źle, że zamiast cieszyć oczy domowników, będą zapełniały dno szafy.

Kluczem dobrych prezentów jest umiejętne słuchanie. Rozmowy z przyjaciółmi, do których wybierasz się na parapetówkę, mogą być kopalnią pomysłów, a na pewno dobrą podpowiedzią! 

Similar Posts