Porady

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Zdrowe zęby to nasza wizytówka. To dzięki nim pozwolić sobie możemy na szczery, nieskrępowany uśmiech. Ich kondycja informować również może o ogólnym stanie zdrowia. O uzębienie warto więc dbać szczególnie. Przydadzą się nie tylko regularne wizyty u dentysty, ale przede wszystkim – systematyczna i właściwa higiena jamy ustnej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w poprawnym myciu zębów odgrywa dobrze dobrana szczoteczka. Nie bez znaczenia jest również sama technika mycia. Od pewnego czasu coraz większą popularność zdobywają elektryczne szczoteczki do zębów, które istnieją obecnie w dwóch głównych wariantach: obrotowej i sonicznej. Polecamy przyjrzenie się szczególnie tej drugiej, uważanej za bezkonkurencyjną w zakresie dbania o szkliwo i pielęgnację dziąseł.

Jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Szczoteczka soniczna to nowoczesny typ szczoteczki elektrycznej, która od nieco starszych – obrotowych modeli różni się przede wszystkim technologią czyszczenia. Ma też nieco inny wygląd – jej główka nie jest okrągła, ale podłużna, przez co przypomina klasyczne szczoteczki manualne. Nazwa szczoteczki sonicznej wzięła się od tego, że emituje ona fale dźwiękowe wywołując drgania, które wprawiają w ruch włosie szczoteczki. Częstotliwość drgań osiąga wartości od 31 000 aż do 96 000 na minutę, przyczyniając się do powstawania tak zwanej aktywnej chmury mikrobąbelków.

Zastosowana technologia sprawia, że dzięki szczoteczce sonicznej jesteśmy w stanie sprawnie oczyścić nawet trudno dostępne miejsca, takie jak przestrzenie międzyzębowe czy elementy zamontowanych na stałe aparatów. Szczoteczka, wykonując bardzo szybkie ruchy wymiatające, pozwala na skuteczne pozbycie się wszystkich resztek pokarmowych, a także zbędnej płytki nazębnej. Zakup takiej szczoteczki to jednorazowo nieco większy wydatek, zdecydowanie jednak wart swej ceny. Pamiętajmy, że w razie przejściowych problemów finansowych, na ratunek przyjść może szybki kredyt.

Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

Lista korzyści płynących z regularnego używania szczoteczki sonicznej jest bardzo długa. Redukcja ilości płytki nazębnej i większa ochrona przed tworzeniem się kamienia, zauważalne zmniejszenie przebarwień i uzyskany w krótkim czasie efekt wybielenia zębów to te najbardziej spektakularne. Systematyczne używanie szczoteczki pozwala też na poprawę stanu dziąseł. Jej delikatne włókna chronią bowiem przed ich recesją i odsłanianiem się szyjek zębowych, co czyni z niej doskonałe rozwiązanie także dla osób z tendencją do parodontozy.

Dzięki swoim zaletom szczoteczka soniczna ma więc świetne właściwości profilaktyczne. Może uchronić nas przed wieloma problemami natury stomatologicznej, a tym samym – wymiernie zmniejszyć liczbę koniecznych wizyt u dentysty. Zakup szczoteczki zdecydowanie uznać więc można za jedną z lepszych inwestycji w zdrowie. Jeśli możliwości domowego budżetu nie pozwalają Ci obecnie na taki wydatek, opcją wartą rozważenia jest szybki kredyt.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup szczoteczki, warto wziąć pod uwagę takie parametry jak: liczba i rodzaje trybów pracy, dostępne prędkości szczotkowania, pojemność akumulatora oraz oferowane dodatkowe wyposażenie. Aby szczoteczka mogła służyć nam przez lata, wyboru warto dokonać rozważnie. Jeśli przed zakupem droższego egzemplarza powstrzymują nas względy finansowe, sensownym rozwiązaniem okazać się może szybki kredyt.

Similar Posts