Porady

Wiertnice pionowe i poziome – definicje i zastosowania

Wiertnice pionowe i poziome - definicje i zastosowania

Prowadzenie prac budowlanych w terenie silnie zabudowanym, jak i trudno dostępnych miejscach wymaga stosowania nowatorskich rozwiązań technologicznych. Do tego rodzaju maszyn zaliczamy m.in. wiertnice pionowe i poziome. Jakie są ich zalety oraz zastosowania?

Zalety oraz zastosowania wiertnic pionowych

Specjalistyczne urządzenia wiertnicze pozwalające na wykonywanie otworów w pionie umożliwiają wydajną pracę nawet w najtwardszym materiale skalnym. Ich wiertła są wykonane z solidnych i trwałych stopów metali, co gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie sił zewnętrznych. Produkty dostarczane przez takie firmy, jak Staltechnika zapewniają bezproblemowe działanie w każdych warunkach.

Profesjonalne wiertnice pionowe są stosowane w trakcie prac wydobywczych, a także badań geologicznych. Znajdują również zastosowanie w zadaniach związanych z umacnianiem osuwisk występujących przy autostradach oraz w trakcie wiercenia szybów pod studnie głębinowe. Są wykorzystywane w wielu projektach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie.

Nowoczesne i wydajne wiertnice poziome

Równie popularnym rodzajem urządzeń wiertniczych są nowoczesne i wydajne wiertnice poziome. Pozwalają na przeprowadzanie horyzontalnych przewiertów sterowanych lub przycisków i są stosowane w wielu dziedzinach nowoczesnego budownictwa:

  • gazownictwie i elektroinstalatorstwie,
  • instalacjach teletechnicznych,
  • budowie przepustów i sieci wodociągowych.

Znajdują również wykorzystanie w badaniach skorupy ziemskiej. Więcej na ich temat można również przeczytać pod adresem http://staltechnika.pl/. Umożliwia bezinwazyjne pokonywanie przeszkód terenowych i prowadzenie bezpiecznych prac w terenie silnie zurbanizowanym oraz w sąsiedztwie istniejącej już infrastruktury podziemnej. Warto zaznaczyć, iż są bardzo mobilne i mogą być zasilane z przenośnego agregatu samochodowego.

Profesjonalne wiertnice poziome i pionowe

Stosowane powszechnie w budownictwie oraz w robotach ziemnych profesjonalne wiertnice poziome i pionowe to urządzenia, dzięki którym można bezpiecznie wykonywać różnego rodzaju instalacje podziemne. Jeżeli szukamy nowoczesnej metody prowadzenia prac budowlanych, to zdecydowanie powinniśmy się nimi zainteresować.

Similar Posts