Prowadzenie prac budowlanych w terenie silnie zabudowanym, jak i trudno dostępnych miejscach wymaga stosowania nowatorskich rozwiązań technologicznych. Do tego rodzaju maszyn zaliczamy m.in. wiertnice pionowe i poziome. Jakie są ich zalety oraz zastosowania?

Zalety oraz zastosowania wiertnic pionowych

Specjalistyczne urządzenia wiertnicze pozwalające na wykonywanie otworów w pionie umożliwiają wydajną pracę nawet w najtwardszym materiale skalnym. Ich wiertła są wykonane z solidnych i trwałych stopów metali, co gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie sił zewnętrznych. Produkty dostarczane przez takie firmy, jak Staltechnika zapewniają bezproblemowe działanie w każdych warunkach.

Profesjonalne wiertnice pionowe są stosowane w trakcie prac wydobywczych, a także badań geologicznych. Znajdują również zastosowanie w zadaniach związanych z umacnianiem osuwisk występujących przy autostradach oraz w trakcie wiercenia szybów pod studnie głębinowe. Są wykorzystywane w wielu projektach instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie.

Nowoczesne i wydajne wiertnice poziome

Równie popularnym rodzajem urządzeń wiertniczych są nowoczesne i wydajne wiertnice poziome. Pozwalają na przeprowadzanie horyzontalnych przewiertów sterowanych lub przycisków i są stosowane w wielu dziedzinach nowoczesnego budownictwa:

  • gazownictwie i elektroinstalatorstwie,
  • instalacjach teletechnicznych,
  • budowie przepustów i sieci wodociągowych.

Znajdują również wykorzystanie w badaniach skorupy ziemskiej. Więcej na ich temat można również przeczytać pod adresem http://staltechnika.pl/. Umożliwia bezinwazyjne pokonywanie przeszkód terenowych i prowadzenie bezpiecznych prac w terenie silnie zurbanizowanym oraz w sąsiedztwie istniejącej już infrastruktury podziemnej. Warto zaznaczyć, iż są bardzo mobilne i mogą być zasilane z przenośnego agregatu samochodowego.

Profesjonalne wiertnice poziome i pionowe

Stosowane powszechnie w budownictwie oraz w robotach ziemnych profesjonalne wiertnice poziome i pionowe to urządzenia, dzięki którym można bezpiecznie wykonywać różnego rodzaju instalacje podziemne. Jeżeli szukamy nowoczesnej metody prowadzenia prac budowlanych, to zdecydowanie powinniśmy się nimi zainteresować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close