Budując dom, od razu warto pomyśleć o garażu. Jedni stawiają na garaże wolnostojące, inni wolą wersje wbudowaną. Należy się zastanowić, ile planujemy mieć samochodów i w zależności od ich liczny, wybrać garaż jedno- lub dwustanowiskowy. Samochód może ułatwić nam dojazd do pracy lub szkoły, warto więc mieć go gdzie trzymać i schować przed nieprzyjaznymi czynnikami atmosferycznymi. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, kto powinien zainwestować w garaż dwustanowiskowy. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Garaż dwustanowiskowy – nie tylko dla samochodów?

Należy pamiętać, że garaż dwustanowiskowy to oczywiście wygodna przestrzeń do przechowywania dwóch samochodów osobowych (zgodnie z przeznaczeniem), ale również może być to przestrzeń do wykorzystania w inny sposób. Wolne miejsce w garażu dwustanowiskowym można zagospodarować na przechowywanie sprzętów ogrodowych (kosiarka, grabie, miotły, łopaty, nożyce do trawy i nie tylko), jeśli nie mamy do tego specjalnego składziku. Zmieszczą się w nim również rowery oraz zestaw opon na zmianę (zimowych lub letnich, w zależności od pory roku).

Rodzaje garaży dwustanowiskowych

Garaż – zarówno jednostanowiskowy, jak i dwustanowiskowy – może przyjąć dwie formy. Pierwszą z nich jest budynek wolnostojący, drugą – bryła wbudowana w budynek mieszkalny. Garaż wbudowany powiększa bryłę domu oraz ogranicza jego powierzchnię użytkową, ale jednocześnie ma nad wolnostojącym garażem tę przewagę, że nawet w najgorszą pogodę pozwala wsiąść do auta bez wychodzenia na zewnątrz. Niekiedy garaże mogą być umieszczone na poziomie piwnicy – rozwiązanie to chętnie jest stosowane na mniejszych działkach.

Dla kogo garaż dwustanowiskowy?

Odpowiedź na pytanie „kto powinien mieć garaż dwustanowiskowy?” wydaje się banalna. Z tego rozwiązania chętnie korzystają zmotoryzowane małżeństwa lub pary, które mają po jednym samochodzie osobowym na głowę. Również single lub rodziny z dwoma samochodami nie znajdą lepszego sposobu na przechowywanie swoich aut. Mimo to, tak jak wspomnieliśmy na początku, posiadanie dwóch samochodów i garażu dwustanowiskowego nie zawsze idzie w parze – w końcu dodatkową przestrzeń można wykorzystać na wiele innych sposobów, jako m.in. przechowalnię na sprzęty ogrodowe lub rowery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close