Dom i Ogród Porady

Dom z garażem dwustanowiskowym – kto powininen wybrać to rozwiązanie?

Dom z garażem dwustanowiskowym – kto powininen wybrać to rozwiązanie?

Budując dom, od razu warto pomyśleć o garażu. Jedni stawiają na garaże wolnostojące, inni wolą wersje wbudowaną. Należy się zastanowić, ile planujemy mieć samochodów i w zależności od ich liczny, wybrać garaż jedno- lub dwustanowiskowy. Samochód może ułatwić nam dojazd do pracy lub szkoły, warto więc mieć go gdzie trzymać i schować przed nieprzyjaznymi czynnikami atmosferycznymi. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, kto powinien zainwestować w garaż dwustanowiskowy. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Garaż dwustanowiskowy – nie tylko dla samochodów?

Należy pamiętać, że garaż dwustanowiskowy to oczywiście wygodna przestrzeń do przechowywania dwóch samochodów osobowych (zgodnie z przeznaczeniem), ale również może być to przestrzeń do wykorzystania w inny sposób. Wolne miejsce w garażu dwustanowiskowym można zagospodarować na przechowywanie sprzętów ogrodowych (kosiarka, grabie, miotły, łopaty, nożyce do trawy i nie tylko), jeśli nie mamy do tego specjalnego składziku. Zmieszczą się w nim również rowery oraz zestaw opon na zmianę (zimowych lub letnich, w zależności od pory roku).

Rodzaje garaży dwustanowiskowych

Garaż – zarówno jednostanowiskowy, jak i dwustanowiskowy – może przyjąć dwie formy. Pierwszą z nich jest budynek wolnostojący, drugą – bryła wbudowana w budynek mieszkalny. Garaż wbudowany powiększa bryłę domu oraz ogranicza jego powierzchnię użytkową, ale jednocześnie ma nad wolnostojącym garażem tę przewagę, że nawet w najgorszą pogodę pozwala wsiąść do auta bez wychodzenia na zewnątrz. Niekiedy garaże mogą być umieszczone na poziomie piwnicy – rozwiązanie to chętnie jest stosowane na mniejszych działkach.

Dla kogo garaż dwustanowiskowy?

Odpowiedź na pytanie „kto powinien mieć garaż dwustanowiskowy?” wydaje się banalna. Z tego rozwiązania chętnie korzystają zmotoryzowane małżeństwa lub pary, które mają po jednym samochodzie osobowym na głowę. Również single lub rodziny z dwoma samochodami nie znajdą lepszego sposobu na przechowywanie swoich aut. Mimo to, tak jak wspomnieliśmy na początku, posiadanie dwóch samochodów i garażu dwustanowiskowego nie zawsze idzie w parze – w końcu dodatkową przestrzeń można wykorzystać na wiele innych sposobów, jako m.in. przechowalnię na sprzęty ogrodowe lub rowery.

Similar Posts