Porady

Gdzie naprawiać maszyny rolnicze?

Gdzie naprawiać maszyny rolnicze?

Czasy, kiedy rolnik sam potrafił przeprowadzić większość napraw w swoich maszynach, powoli odchodzą w zapomnienie. Oczywiście nadal możesz to robić, jeśli się na tym znasz. Sprzęt rolniczy jest jednak coraz bardziej zautomatyzowany. Przez to samodzielna naprawa może narobić więcej szkód niż pożytku, a co za tym idzie – zwiększyć jej koszt. Gdzie zatem naprawiać maszyny rolnicze, aby jak najszybciej były gotowe do pracy?

Kluczowa rola diagnostyki

W dobie maszyn, w których ogromną rolę odgrywa elektronika, nie zawsze sam wykryjesz usterkę lub jej przyczynę. A poprawna diagnostyka to gwarancja skutecznej i szybkiej naprawy. Dlatego też warto udać się do profesjonalnego serwisu maszyn rolniczych. Pracujący tam fachowcy za pomocą specjalistycznego sprzętu szybko odkryją, co spowodowało awarię. Wykryją również wszelkie nieprawidłowości, które jeszcze nie dały o sobie znać, ale negatywnie wpływają na pracę maszyny. Dzięki temu dokonają wszystkich koniecznych napraw, a Ty będziesz mógł dalej bezpiecznie pracować.

Liczy się odpowiedni czas

Kiedy przydarzy Ci się awaria, masz nadzieję na jak najszybszy powrót maszyny do pracy. Czasem jednak zdarza się tak, że usterka nie wymaga natychmiastowego usunięcia, za to ważne jest, by maszyna dokończyła zaplanowane zadania. Zdecyduj się zatem na serwis, który dokona napraw w terminie odpowiednim dla Ciebie. Najczęściej przerwy w pracach następują w nocy, dlatego przy wyborze serwisu naprawczego dla maszyn weź pod uwagę, czy mechanicy wykonują naprawy również wtedy. Dzięki temu nie stracisz ani jednego dnia pracy.

Serwis u sprzedawcy maszyn rolniczych

Jeśli sprzedawca, od którego kupiłeś sprzęt, zajmuje się również serwisem, nie wahaj się i dokonaj naprawy u niego. Dysponuje on szerokim asortymentem materiałów eksploatacyjnych i oryginalnych części do sprzedawanych przez siebie maszyn. Dzięki temu unikniesz ich czasochłonnego poszukiwania, a wszystkie naprawy i wymiany w jednym miejscu przeprowadzą wyspecjalizowani mechanicy. Na dodatek w takim serwisie możesz liczyć na atrakcyjne zniżki.

ASO czy niezależny warsztat?

Kiedy dokonujesz napraw w ASO, na wykonaną usługę i oryginalne części zamienne otrzymujesz gwarancję. Dzięki temu w razie późniejszych problemów możesz z niej skorzystać i zaoszczędzić pieniądze.

Może się zdarzyć, że punktu ASO nie będzie w Twojej okolicy i bardziej opłacalne okaże się oddanie maszyny do niezależnego warsztatu. W takich serwisach zaoszczędzisz na częściach. Często oferują tańsze zamienniki, które nie odbiegają jakością od oryginalnych.

Similar Posts