Dom i Ogród

Jaka pompa będzie najlepsza do podlewania trawnika?

Jaka pompa będzie najlepsza do podlewania trawnika?

Regularne podlewanie trawnika wiąże się z dodatkowymi kosztami i przyczynia się do znacznego wzrostu rachunków za zużycie wody. Z podlewania ogrodu trudno zrezygnować, ale nie musisz tego robić, by płacić mniej. Wystarczy, że do podlewania trawnika wykorzystasz wodę deszczową. Jaką pompę do wody wybrać? Jaki zbiornik na wodę? Zapraszamy do czytania!

Dopasuj pompę do zbiornika na wodę

Wybór pompy do wody jest zależny od źródła poboru wody. Niektórzy do podlewania ogrodu wykorzystują wodę ze stawów lub oczek wodnych. Inni korzystają z profesjonalnych zbiorników na wodę. Jeszcze inni mogą wykorzystać wodę z prywatnego ujęcia, na przykład studni głębinowej lub płytkiej studni kopanej.

Jeśli masz już do swojej dyspozycji któryś z wymienionych wyżej zbiorników, musisz tylko dopasować odpowiednią pompę. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, jaki zbiornik wodny będzie na Twojej działce, zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie https://ogrody24.pl.

Jaką pompę do podlewania trawnika wybrać?

Oferta pomp do wody jest zaskakująco szeroka, co może nieco utrudniać wybór. Zdecydowanie warto dłużej zastanowić się nad wyborem, a w razie potrzeby skonsultować się z fachowym sprzedawcą. Jaka pompa będzie najlepsza do podlewania trawnika? Zwróć uwagę na poniższe wskazówki.

  • W przypadku płytkiej studni kopanej dobrym wyborem będzie pompa zatapialna. Pompy zatapialne są również polecane do stosowania w przypadku oczek wodnych i stawów. Trzeba mieć tylko na uwadze, że zwykła pompa zatapialna do wody czystej może się zapychać z powodu zanieczyszczeń.

  • Jeśli korzystasz ze studni głębinowej, konieczne będzie zaopatrzenie się w zbiornik hydroforowy. Do studni głębinowych polecane są pompy głębinowe.

Niezależnie od rodzaju pompy, na jaką się zdecydujesz, pamiętaj, by jej wydajność i moc była dostosowana do wymagań Twojego gospodarstwa domowego. Zarówno zbyt duża, jak i za mała wydajność będą jednakowo niekorzystne. W pierwszym przypadku pompy wodne mogą za szybko opróżniać zbiornik, co może skończyć się awarią pompy. Z kolei za mała wydajność sprawia, że pompa nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu.

Jak podlewać trawnik?

Obecność pomp i zbiorników wodnych jest bardzo mocno kojarzona z podlewaniem trawników. Zestawy hydroforowe znacznie ułatwiają pielęgnację ogrodowej zieleni i przyczyniają się do niższych rachunków za wodę. Idealnie odpowiadają na specyficzne wymagania, z jakimi wiąże się utrzymanie nienagannego trawnika.

Za nienagannie zieloną, miękką trawę odpowiada regularne podlewanie. Trawę najlepiej nawadniać wczesnym rankiem, zanim wzejdzie słońce. W ten sposób trawa nie będzie narażona na poparzenie słoneczne. Podlewanie rankiem ma również przewagę nad podlewaniem wieczorem, ponieważ w nocy mokra trawa jest narażana na nadmiar wilgoci, co może zakończyć się chorobą.

Ostatnim istotnym punktem jest sposób podlewania trawy. Trawę należy zraszać wodą. Nie wolno jej zalewać bezpośrednim strumieniem. Do zestawu hydroforowego warto zatem dokupić dobry wąż ogrodowy z odpowiednią końcówką.

Similar Posts