Dom i Ogród

Regały na książki do pokoju dziecka – co wybrać?

Regały na książki do pokoju dziecka – co wybrać?

Jak każdy wie, że utrzymanie porządku w pokoju dziecka to niekiedy bardzo duże wyzwanie. Bałagan to nieodłączny element dziecięcego pokoju. Jak więc nad nim zapanować? Rozwiązaniem może okazać się prawidłowej wielkości regał do pokoju dziecka.

Jak każdy wie, że utrzymanie porządku w pokoju dziecka to niekiedy bardzo duże wyzwanie. Bałagan to nieodłączny element dziecięcego pokoju. Jak więc nad nim zapanować? Rozwiązaniem może okazać się prawidłowej wielkości regał do pokoju dziecka. Taki mebel bez trudu pomoże nam posegregować oraz ułożyć książki, zabawki i inne przedmioty dziecka. Można również zastosować przeróżne kosze oraz pudełka i pojemnik, na drobniejsze rzeczy. Odpowiednio dobrana wysokość regału ułatwia również korzystanie z niego przez dziecko.

Regał na książki dla dziecka

Małe dzieci uwielbiają oglądać barwne okładki oraz obrazki w bajkach. Z tego względu formaty książek dla dzieci są bardzo nietypowe i zazwyczaj większe w przeciwieństwie do publikacji dla dorosłych. Biorąc to pod uwagę, regały do pokoju dziecka powinny posiadać odpowiednie relingi bądź drążki, które podtrzymują książki. Tego typu rozwiązanie ma na celu przeciwdziałać ześlizgnięciu się publikacji. Co więcej, przestrzeń w regale powinna być nieco większa niż standardowa, ponieważ i książki dla dzieci są niekiedy większe.

A może regał do pokoju dziecka z pojemnikami?

Regały do pokoju dziecięcego posiadające pojemniki są niezwykle praktycznym i podręcznym rozwiązaniem. Pojemniki pozwalają w prosty sposób utrzymać porządek w pokoju dziecięcym. Można w nich segregować zabawki na poszczególne typy jak samochodziki, maskotki, klocki i puzzle. Regał zazwyczaj ma kształt składający się z kwadratowych przestrzeni wypełnionych plastikowym pojemnikiem, bądź tekturowym pudełkiem, niekiedy jest to również koszyczek wykonany z tkaniny. Pojemniki mogą posiadać różnorodne kolory, dzięki czemu łatwiej będzie rozpoznać zawartość każdego z nich.

Należy pamiętać, by cięższe przedmioty układać na dolnych półkach, tak aby dziecko ściągając je, nie uderzyło się.

Kolorystyka regału

Kupując regał do pokoju dziecięcego, warto stawiać na białe modele. Jest to uniwersalny oraz bardzo modny kolor. Co więcej, biel jest spokojną barwą. Jeżeli jednak chcemy wprowadzić jakiś kolor, to można wybrać fakturę drewna bądź lakierowane pastelowe odcienie. Chcąc wybrać bardziej krzykliwą kolorystykę, warto najpierw wziąć próbkę koloru i sprawdzić, czy aby na pewno będzie pasować do pokoju naszego dziecka.

Dobrze dobrany regał pomoże nam uporządkować zabawki dziecka, a także ułożyć książki. Co więcej, ułatwi dziecku sięganie po przeróżne przedmioty. Jest to praktyczny oraz nowocześnie wyglądający mebel, który w każdej chwili możemy ustawić w innym pomieszczeniu i będzie wciąż dobrze wyglądać.

Similar Posts